Ulusal Sağlık Hizmeti İlişkili Enfeksiyonlar Sürveyans Toplantısı Yapıldı
28 Ocak 2019

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nün Türkiye’deki  tüm hastanelere gönderdiği ilgili yazı gereği, Sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonların sürveyansı, 01.01.2018'den itibaren, yenilenen "Ulusal Sağlık Hizmeti İlişkili Enfeksiyonlar Sürveyans Standartları" esas alınarak yürütülecektir  ve "Ulusal Sağlık Hizmeti İlişkili Enfeksiyonlar Sürveyans Rehberi"nde yer alan tanımlar kullanılacaktır.

Bu kapsamda , Aydın Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Ekibi tarafından, konu ile ilgili olarak planlanan toplantı, 22.12.2017 Cuma günü Aydın Devlet Hastanesi Konferans Salonunda ilimiz genelinde kamu ve özel hastanelerde çalışan enfeksiyon kontrol hemşireleri ve hekimlerinin katılımı ile 09-17 saatleri arasında Uz.Dr. Serkan VOLKAN’ın koordinatörlüğünde gerçekleşti.

Yaklaşık 25 kişinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda sahada karşılaşılan ortak sorunlar ve çözüm önerileri de tartışıldı. Enfeksiyon kontrol hemşireleri ve hekimleri tarafından, ara ara bilgi güncellemek amacı ile toplantıların tekrar edilmesi istendi.

  • enf2.jpg
  • enf3.jpg
  • enf4.jpg
  • enf1.jpg