Merkez Laboratuvarı
12 Nisan 2018

İlimizdeki ASM hekimlerinin Biokimya,  Hormon,  Hemogram,  Hemoglobinopati,  HbA1c ve Seroloji test isteklerine cevap vermektedir. Hizmetimiz il genelindedir ve tüm ASM, TSM ve İlçe Entegre Hastanelerini kapsamaktadır. 

Merkez de bulunan laboratuvarımızda, saatteki test hızı ISE testleri hariç 1600 test olan  Beckman Coulter marka AU2700 Plus cihazı ( 2 adet) ile biyokimya testleri, saatteki test  hızı 240 test olan Siemens marka Advia Centaur XP ve XPT cihazı ( 3 adet) ile hormon testleri, saatteki test hızı  120 test olan Horiba marka Nexus model cihazı( 2 adet) hemogram, Tosoh marka G7 model HPLC cihazı ile Hba1c, Biorad marka Variant-II model HPLC cihazı ile hemoglobinopati tetkikleri yapılmakta ve Kurum çalışanları ile 7 firma çalışanı teknisyen tarafından hizmet vermektedir.

Nazilli merkez laboratuvarında saatteki test hızı ISE testleri hariç 1140 test olan Beckman Coulter marka DxC800 model cihazıyla biyokimya, saatteki test sayısı 120 test olan Horiba marka Nexus model cihaz ile hemogram hizmeti vermektedir.

Kuşadası merkez laboratuvarında saatteki test hızı ISE testleri hariç 1140 test olan Beckman Coulter marka DxC800 model cihaz(2 adet) ile biyokimya, saatteki test sayısı 120 test olan Horiba marka Nexus model cihaz ile hemogram hizmeti vermektedir.

Karpuzlu İlçe Entegre Hastanesi laboratuvarında saatteki test hızı 60 olan Mindray marka BC3000Plus model cihaz ile hemogram hizmeti vermektedir.

Koçarlı İlçe Entegre Hastanesi laboratuvarında saatteki test hızı 60 olan Mindray marka BC3000Plus model cihaz ile hemogram hizmeti vermektedir.

Buharkent İlçe Entegre Hastanesi laboratuvarında saatteki test hızı 60 olan Mindray marka BC3000Plus model cihaz ile hemogram hizmeti vermektedir.

Yenipazar İlçe Entegre Hastanesi laboratuvarında saatteki test hızı 60 olan Mindray marka BC3000Plus model cihaz ile hemogram hizmeti vermektedir.

Kuyucak İlçe Entegre Hastanesi laboratuvarında saatteki test hızı 60 olan Mindray marka BC3000Plus model cihaz ile hemogram hizmeti vermektedir.

Tüm Aile Sağlığı Merkez’lerinden, Toplum Sağlığı Merkezlerinden ve İlçe Entegre Hastanelerinden  kan alınmakta ve bu kanlar çalışılacağı laboratuvarlara Numune Transport Sistemi ile taşınmaktadır.
    
Merkez Laboratuvarları’nda Çalışılan Test Listeleri

Tam Kan (Hemogram)
Glukoz(AKŞ)
Kan üre azotu (BUN)
Kreatinin
Aspartattransaminaz (AST)
Alaninaminotransferaz (ALT)
Total Bilirubin 
Direkt Bilirubin
Demir (serum)
Demir bağlama kapasitesi
Kolesterol
HDL kolesterol
Trigliserid
Kalsiyum (Ca)
Albümin
Amilaz
Ürik asit
Protein
Laktik Dehidrogenaz (LDH)
Alkalenfosfataz
Gamma glutamiltransferaz (GGT)
Sodyum (Na)
Potasyum(K)
Klor (Cl)
ASO
CRP
RF
KreatinKinaz(CK)
Fosfor(P)

Total PSA  
Vitamin B12
Folat
TSH
Serbest T3
Serbest T4
Ferritin
Beta hCG
FSH
LH
Estradiol (E2)

HbsAg
Anti Hbs
Anti HCV
Anti HIV
Anti toxoplazmaIgG
Anti toxoplazmaIgM
Anti rubellaIgG
Anti rubellaIgM
Treponema pallidum (TPHA)
Vitamin D

HbA1c (HPLC)

Hemoglobin varyant (HPLC)
                    

İletişim

Adres :      Güzelhi̇sar Mah. Sabunhane Sokak No:1 Efeler Toplum Sağlığı Merkezi yanı 09010 Sanayi/ Efeler / AYDIN
Telefon :     2137268