Yeni Ambulanslarımız Hizmete Girdi
28 Ocak 2019

                 Sağlık Bakanlığı tarafından Aydın İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis edilen 5 yeni ambulans düzenlenen törenle teslim edildi.

            Söke Yenidoğan 4 No'lu, Kuşadası Kadıkalesi  3 No’lu, Germencik  Ortaklar 2 No'lu, Kuyucak 1 No'lu ve Buharkent 1 No'lu  112 Acil Sağlık İstasyonları’na tahsis edilecek olan 5 ambulansın teslim töreni Aydın Valiliğinde gerçekleştirildi. Törene Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ, ilimizdeki sağlık yöneticileri ve İlçelerin 112 Acil Sağlık İstasyonu çalışanları katıldı. 

           Aydın İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ, “Araçlarımızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını arzu ediyoruz. İlimizde  toplam 35 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonumuzda yaklaşık 600 personelle birlikte 7 gün 24 saat acil sağlık hizmetlerini sürdürüyoruz. 112 istasyonlarımızda görev yapan 53 ambulansımız mevcutken bugün katılan 5  yeni araçla ambulans sayımız 58’e çıktı. Bakanlığımız ambulans hizmetlerinde hatanın ve eksikliğin olmaması için sürekli yenileme yoluna gidiyor. En yeni teknolojiyle donatılmış olan bu ambulanslarımızdan bir tanesinin maliyeti yaklaşık 210 bin liradır. Bakanlığımızca acil vakaya ulaşma oranı kentsel % 95 ve kırsal bölgelerde %96 olarak hedeflenmekte olup; İlimizde kentsel ilk 10 dakikada ve kırsal bölgelerde ilk 30 dakikada vakaya ulaşım oranımız % 97 ye ulaşmıştır. Bugün itibariyle hastanelerimizi de kattığımız zaman İlimizde toplam 107 ambulans ile hizmet verilmektedir. " dedi

               Teslim töreninde konuşan Aydın Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER ise, “Devletimiz,  Sosyal Devletin gereği olarak özellikle sağlık hizmetlerinde çok iyi bir noktaya ulaştı. Şu anda dünya devletleri içinde özellikle sağlık hizmetlerinde, Kamu Hizmetleri Memnuniyet Anketi sonuçlarına göre, Türkiye’de en memnun olunan kamu hizmeti, sağlık hizmetidir. Acil Sağlık Hizmetlerinde bir vakaya ulaşma ve en ideal süre içerisinde hastayı hekimle buluşturmak çok önemlidir.”dedi.

               Konuşmaların ardından Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER anahtarları ekiplere teslim ederek İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ ile birlikte ambulansları inceleyerek bilgi aldı.

                  İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ yeni ambulanslarımızın ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

  • DSC08779.JPG
  • DSC08789.JPG
  • DSC08793.JPG
  • DSC08807.JPG
  • IMG_3466.JPG
  • IMG_3494.JPG