İzmir'de "Göç ve Sağlık Sempozyumu" Hakkında
14 Kasım 2019

 

 

İzmir Tabip Odası ev sahipliğinde, İzmir Valiliği, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve DESEM'in katkılarıyla hazırlanan “Göç ve Sağlık Sempozyumu",7-8 Aralık 2017 tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirilecektir.

Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi’ nin değerli araştırmacıları ve uzmanlarının yanı sıra, İzmir Valiliği, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, ASAM, Türk Kızılayı, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) gibi kurum ve kuruluşların yetkililerinin bu sempozyuma bilimsel bilgi birikimlerini ve deneyimlerini aktararak katkı sunmaları beklenmektedir.

Türkiye, son yıllardaki bölgesel savaşlardan ve başka etkenlerden dolayı göçmenlerin hedef ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bu sempozyumda ; “göç ve göçmenlik olayı” bilimsel açıdan değerlendirilirken, sağlıkla ilişkilendirilmiş boyutu da ele alınacaktır. Bu sayede göçmenler için daha iyi bir gelecek planlaması için bilgi ve deneyimler paylaşılırken, aynı zamanda araştırmacıların, kurum ve kuruluş ve yetkililerin birbirleri ile tanışması, işbirliğini geliştirmesi ve paylaşım yönünde bilimsel bir ortam sağlanması amaçlanmıştır.

http://gocvesaglik.izmirtabip.org.tr/