"Mesleki Eğitim Uygulamaları İşbirliği Protokolü" İmzalandı
04 Temmuz 2022

İl Sağlık Müdürlüğümüz ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Mesleki Eğitim Uygulamaları İşbirliği Protokolü"  imzalandı.

İmzalanan Protokol ile Aydın İl sınırları içinde bulunan resmi ve özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri bünyesinde bulunan Sağlık Hizmetleri Alanı, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı ile Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı öğrencileri "İşletmelerde Mesleki Eğitim/Staj Uygulamalarını" Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel sağlık kuruluşlarında yapacaklardır.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin "İşletmelerde Meslek Eğitimi Derslerini" gerçek yaşam ortamlarında yapmaları önemlidir. Sağlık Alanında eğitim gören öğrencilerimizin mesleki gelişimleri için sağlık kurum ve kuruluşlarında yapacakları "İşletmelerde Mesleki Eğitim/Staj Uygulamaları" onların gerçek yaşam ortamlarında mesleklerini öğrenmeleri için büyük bir fırsat olacaktır.

Süresiz olarak imzalanan "Mesleki Eğitim Uygulamaları İşbirliği Protokolü" ile sağlık alanı öğrencilerine mesleki eğitim/staj uygulamalarını ilimizdeki sağlık kurumlarında yapma imkânı sunarken ayrıca; düzenlenecek toplantı, seminer, konferans, yarışma, gezi, kariyer günleri ve farkındalık faaliyetleri ile öğrencilerin mesleği tanımaları, iş ve yükseköğrenim imkânlarını öğrenmeleri sağlanacaktır.

  • 4.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg