İlimiz Sağlık Tesislerinde Sağlıkta Kalite Değerlendirme Karnesi Yüksek Not Aldı
10 Haziran 2022

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından bağımsız gözlemcileri tarafından gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 tam puan alarak kalitedeki başarısını gösterdi.

Sağlık Tesislerimizde sağlık kurum ve kuruluşlarında kaliteli hizmet sunumunun sağlanması amacıyla hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyeti başta olmak üzere sağlık hizmetlerinin nitelik ve etkinliğini esas alan Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirme süreci tamamlandı. Kalite standartları açısından sunulan tüm sağlık hizmetlerinin titizlikle ele alındığı değerlendirme sonunda Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, önemli bir başarıya imza atarak son değerlendirme de 94 olan puanını artırarak 100 tam puan almıştır.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Osman AÇIKGÖZ; “Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmesi amacıyla değişik birimlerimizde, Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen bağımsız gözlemciler tarafından incelemelerde bulunuldu. Değerlendirme neticesinde alınan puan özverili çalışmaların bir neticesi olarak karşımıza çıktı, Diğer sağlık tesislerimizde de amacımız 100 tam puan alarak, kentimize ve bölgemize verdiğimiz hizmetin kalitesini en üst düzeye çıkarmaktır. Aydın Devlet Hastanemiz 95 puan, Atatürk Devlet Hastanemiz 92 puan, Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanemiz 91 puan, Kuşadası Devlet Hastanemiz 94 Puan, Didim Devlet Hastanemiz 92 Puan Çine Devlet Hastanemiz 98 puan, Bozdoğan Rasim Menteşe İlçe Devlet Hastanemiz 98 puan alarak değerlendirmeden geçmiştir. Hastanelerimizdeki sağlık hizmetlerini kalite standartları çerçevesinde özenle sunan kalite çalışanlarımıza, birim sorumlularımıza ve değerlendirme sürecinde emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz" İfadelerini kullandı.

jjjj.png