Çocuk İzlem Merkezi İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
22 Aralık 2021

Sağlık Bakanlığı Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı’nın hedeflerinden biri de çocuk istismarı ile etkin mücadele faaliyetleri kapsamında; cinsel istismara maruz kalmış çocukların korunmasını sağlamak, örselenmesini asgariye indirmektir.

Bu kapsamda İlimiz Çocuk İzlem Merkezinde verilen hizmetlerin ilgili kurum ve kuruluşlar işbirliği ile daha etkin bir şekilde sunulabilmesi açısından  Vali Yardımcımız V. Sayın Cemal ŞAHİN, Cumhuriyet Savcısı Sayın  Aydın KARABIÇAK, İl Müdürümüz Dr. Osman AÇIKGÖZ; Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk İzlem Merkezini ziyaret ederek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldılar. Daha sonra Sayın Vali Yardımcımız V. Sayın Cemal ŞAHİN başkanlığında ilgili kurum temsilcilerinin katılımlarıyla Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda Çocuk İzlem Merkezi İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapılmıştır.

Toplantıda “Çocuk İzlem Merkezi 2020-2021 Yılı Çalışmaları ” konulu sunum Aydın Çocuk İzlem Merkezi tarafından kurula arz edilerek planlanan çalışmalar ve işleyiş kapsamında ilgili kurul üyelerinin fikir, görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı sona ermiştir.


  • DSC_2654.JPG
  • DSC_2658.JPG
  • DSC_2711.JPG
  • DSC_2718.JPG