"Emzirmeye Toplumsal Destek" Temalı Video Yarışmasında Müdürlüğümüze İkincilik Ödülü
03 Aralık 2021

   Bakanlığımızca temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” yürütülmektedir.

Program neticesinde bebeklerimiz hayata daha sağlıklı başlayabilmekte ve ülkemizde doğumların büyük çoğunluğu Bebek Dostu hastanelerde gerçekleşmektedir. Gelinen bu noktayı daha da geliştirmek ve emzirme konusunda farkındalık yaratabilmek için ülkemizde her yıl 1-7 Ekim tarihleri "Emzirme Haftası" olarak kutlanmaktadır

    Emzirme Haftası etkinlikleri kapsamında Emzirme ve Anne Sütü Gönüllüleri Derneği (TEMASDER) tarafından düzenlenen "Emzirmeye Toplumsal Destek" temalı video yarışmasında Kurumsal videolar  kategorisinde Dereceye Giren İsimlerde Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ikincilik, Mansiyon Ödüllerinde Kuşadası İlçe Sağlık Müdürlüğü  beşincilik ödülü, Bireysel Videolar kategorisinde Mansiyon Ödüllerinde Müdürlüğümüz ÇEKÜS Birimi çalışanlarından Bebek Dostu Eğitimcimiz Hem. Kader IŞIK birincilik, Nazilli ilçe Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Ebe Yıldız UĞURER ikincilik Ödülü almıştır.

  • DSC_1577.JPG
  • DSC_1572.JPG

.