Efeler 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Göreve Başladı
13 Ekim 2021

Afetlerde ve Acil Durumlarda Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında UMKE personellerinin görev aldığı, İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde hizmet verecek olan Efeler 1 No’lu ASHİ  Ilıcabaşı bölgesinde konuşlandırılacak göreve başlatılmıştır. Efeler Merkez ASHİ  9'a çıkarılmış olup İstasyon başı vaka ortalaması düşürülerek vakalara daha hızlı ulaşım sağlanması hedeflenmektedir.

Yönetmelik gereği UMKE üyesi olan Tabip, AABT ve ATT’ lerin görev yaptığı bu istasyonumuz olağan zamanlarda Acil Sağlık Hizmeti sunacak olup UMKE ve Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunun beraber olması sayesinde ülkemiz ya da şehrimizin herhangi bir yerinde UMKE arazi araçlarıyla olağan dışı durumlarda ya da afette UMKE timi olarak anında reaksiyon verebilecek donanıma sahip durumdadır. İlk etapta görevlendirilen personelin tamamı aktif acil sağlık hizmetleri istasyonunda görev yapan personelden oluşmaktadır

Yeni açılan istasyonumuzla birlikte son 2 yılda Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon  sayısı 38’den 47’ ye, personel sayısı 496’ dan 595’e çıkarılmış ve ambulans yaş ortalaması ise 5.3’den 4.6’ya düşürülerek ambulans filomuz gençleştirilmiştir. Yapılan yatırımlar ve uygulamalar halkımızın acil sağlık hizmetlerine ulaşmasını kolaylaştırmış ve hizmet kalitesini arttırmıştır.
  İlimize hayırlı olmasını dileriz.

1.jpeg