"56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda sporculara Aydın 112 ekiplerimiz eşlik ediyor
13 Nisan 2021

TC. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen "56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu"  ( TUR2021) bu yıl 11 Nisan da başlayıp 18 Nisan 2021 de sona erecek.

Uluslararası Bisiklet turu Kapadokya - Kapadokya, Konya - Konya, Beyşehir - Alanya, Alanya - Kemer, Kumluca - Elmalı Göğübeli Zirve, Fethiye - Marmaris, Marmaris -Turgutreis, Bodrum - Kuşadası etapları gerçekleştirilip Kuşadası’nda son bulacaktır. Söz konusu turun başlangıcından Kuşadası etabına kadar olan süreçte görev almak üzere, Sağlık tedbirleri kapsamında Aydın İl Sağlık Müdürlüğünden 3 adet Ambulans 9 Personel bisikletçilerimize eşlik etmektedir.

 Dünya çapında en prestijli spor organizasyonları arasında olan TUR2021 de görev alan Aydın İl Sağlık Müdürlüğü 112 personelleri olası kazalarda ve yaralanmalarda sağlık hizmetinden sorumlu olarak görev almaktalar. 25 takımdan 172 sporcunun katılımı ile başlayan etaplarda 3.gün sonunda Beyşehir-Alanya etabı tamamlanmış olup yarın  Alanya-Kemer etabı ile devam edecektir.

Aydın İl Sağlık Müdürümüz Dr. Osman Açıkgöz:  "Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan bu yıl 56.sı düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun sağlık tedbirleri görevini Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirmekten onur duymaktayız. Yaklaşık 3 milyar kişinin izlemesi beklenen 25 takımın katıldığı tur boyunca ilimizdeki ve organizasyondaki tüm sağlık çalışanlarımız; bakanlığımız kadim kültürüne uygun şekilde, özenle gereğini başarıyla yerine getirecektir. Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı ve organizasyonda görevli çalışanlarımızı final etabı olan Kuşadası’nda heyecanla beklemekteyiz" ifadelerini kullandı.

  • 3.jpeg
  • 1.jpeg
  • 2.jpeg