Yenipazar 10 Yataklı Entegre Devlet Hastanemiz Hizmete Başladı
22 Ocak 2021

     İlimize bağlı Yenipazar İlçemizin nüfusu 12.481 kişi olup Aydın’a uzaklığı 40 km’dir. Yenipazar Entegre İlçe Devlet Hastanesi 10 yatak kapasiteli olarak yaklaşık 6.759.457,94 TL’ye mâl olmuştur. Hastanemizin arsa alanı 5.229 metrekare, oturum alanı 1.050 metrekare olup 3.143 metrekare kapalı alana sahiptir.
Yenipazar ilçemize kazandırılan 10 yataklı Entegre Devlet Hastanesi ile birlikte sağlık hizmetlerinde verimliliğin artırılması, kaynak tasarrufunun sağlanması ve hizmet sunumunun güçlendirilerek, yetkili merkezden sunulması için, ulaşım imkanları, nüfus, coğrafi ve sosyo-ekonomik şartlar ve bölge merkezli sağlık planlaması kriterleri gözetilmek suretiyle, kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri, birinci basamak ve gezici sağlık hizmetleri ile yataklı tedavi hizmetlerinin ilçe devlet hastaneleri bünyesinde aile hekimleriyle birlikte entegre sağlık hizmet sunum modeli ile verilmesi amaçlanmaktadır.           
      İlimizde tüm sağlık yatırımlarımız hız kesmeden devam etmektedir. Şehir Hastanemizin hizmete başlaması için gün sayarken ilçelerimizdeki yatırımlarımızda hizmete girmeye devam etmektedir.
Yenipazar Entegre Devlet Hastanesi bünyesinde,  Acil sağlık hizmetleri, Aile Sağlığı Merkezi ve toplum sağlığı çalışmaları bir arada yürütülecek olup acil hastalarımızın ilk tedavileri ilçemizde yapılabilecektir.

  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 5.jpg