63 Yaşında Koronavirüsü Yendi, Kurallara Uyun Çağrısında Bulundu
05 Haziran 2020

      21.05.2020 tarihinde Covid-19 testi pozitif çıkan Kalp Hastalığı, KOAH Hastalığı ve geçirilmiş By-pass cerrahisi öyküsü olan S.T. isimli 63 yaşında erkek hastanın Aydın Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları servisinde medikal tedavisine başlandı. Klinik durumunun kötüleşmesi sonucu 22.05.2020 tarihinde Yoğun Bakım Ünitesinde tedavisine devam edildi. Müdürlüğümüz koordinasyonuyla mevcut tedavilerine ek olarak ivedilikle İmmun Plazma ve Tocilizumab (interlökin - 6 inhibitörü) tedavileri başlandı. Tedavilere hızlı bir şekilde cevap veren hastanın klinik durumunun iyileşmesi sonucu 02.06.2020 tarihinde hasta Enfeksiyon Hastalıkları servisine çıkarıldı. Tedavisi tamamlanan hasta 04.06.2020 tarihinde şifa ile taburcu edildi.

    Taburcu olan 63 yaşındaki S.T yüksek ateş ve nefes darlığı şikâyetiyle hastaneye geldiğini belirterek;’’ Yaşadığım çok kolay bir şey değil. Üç gün kendimde değildim, o süreçte doktorlarımız birçok ilaç ve plazma tedavisi uygulamış. Başhekimimiz, doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunarım. Lütfen devletimizin  yaptığı uyarıları dikkate alalım. ’’ ifadelerini kullandı.

    Sağlığına kavuşan ve taburcu edilen hastamıza 'geçmiş olsun' dileklerimizi iletiyor . İçinde bulunduğumuz bu olağanüstü süreç boyunca ellerinden gelenin en iyisini yapan tüm personelimize gayretlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Halkımızdan beklentimiz Covid-19’la mücadelede bugüne kadar gösterdikleri hassasiyeti, kontrollü sosyal hayat döneminde de devam ettirmeleri ve maske, mesafe ve temizlik kurallarına özen göstermeleridir.