26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü Etkinlikleri
26 Şubat 2020

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1987 yılında, uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve iş birliğini güçlendirmek amacıyla 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak kabul etmiştir. Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) her yıl bu uluslararası gün için temalar seçmekte ve küresel uyuşturucu sorunu hakkında farkındalık yaratmak için kampanyalar başlatmaktadır. Bu yılki tema “Önce dinle; çocukları ve gençleri dinlemek, sağlıklı ve güvenli büyümelerine yardımcı olacak ilk adımdır.” olarak belirlenmiştir.

26 Haziran Dünya Uyuşturucu ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında, Aydın İl Müftülüğü, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile 26.06.2019 tarihinde saat 14.30 da Aydın İl Müftülüğü Ömer Kocaoğul Konferans Salonunda din görevlilerine yönelik “Bağımlı Olma, Özgür Ol” isimli bir panel düzenlenmiştir.

Panelde Aydın İl Sağlık Müdürlüğü olarak “Uyuşturucu Maddelerin İnsan Sağlığı Üzerine Etkileri” konulu bir sunum yapılmış ve katılımcılara ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı tanıtılmıştır.

  • IMG_7570.JPG
  • IMG_7585.JPG
  • IMG_7605.JPG
  • IMG_7608.JPG